Usługi rozbiórkowo-wyburzeniowe to zadanie, które trzeba zlecić profesjonalnej firmie

Budownictwo to nie tylko stawianie nowych, potrzebnych gmachów, mieszkań czy elementów infrastruktury, ale i wyburzanie, usuwanie starych i niepotrzebnych. Przyczyny wyburzeń i rozbiórek mogą być różne – czasami jest to chęć oczyszczenia terenu i zrobienia miejsca na nową inwestycję, czasami całkowita zmiana charakteru użytkowego miejsca, a czasami po prostu prace tego typu są związane z bezpieczeństwem, gdyż stara konstrukcja czy budynek mogą grozić zawaleniem w każdej chwili.

Zatrudnienie profesjonalnej firmy wyburzeniowej jest konieczne

Nie jest absolutnie żadną tajemnicą, że do wyburzania i rozbiórek musi zostać zatrudniona profesjonalna firma i najlepiej, żeby była to firma z dużym doświadczeniem w tego typu pracach. Na szczęście praktycznie każde przedsiębiorstwo, które oferuje usługi wyburzeniowe Szczecin oraz usługi rozbiórkowe Szczecin, ma w sieci swoją stronę internetową, na której możemy zapoznać się z metodami pracy takiej firmy oraz oczywiście z jej konkretniejszą ofertą.

Generalnie rzecz biorąc, profesjonalna firma wyburzeniowa powinna mieć własne zaplecze pojazdów technicznych, a nie tylko je na przykład wynajmować. Mowa tu o takich pojazdach jak koparki gąsienicowe lub kołowe, spycharki, ciężarówki i tym podobne. To samo zresztą dotyczy profesjonalnych narzędzi, jak młoty hydrauliczne czy szczęki krusząco-tnące.

Oczywiście, maszyny te powinni obsługiwać operatorzy z wieloletnim doświadczeniem w rozbiórkach i wyburzaniu, którzy posiadają wszelkie niezbędne kursy i kwalifikacje. Dobra ekipa podejmie się praktycznie każdego zlecenia wyburzania i rozbiórki, poczynając od małego domu-pustostanu, aż po hale magazynowe, budynki przemysłowe czy nawet mosty.

Oczywistym jest także, że do każdego zlecenia powinni oni podchodzić indywidualnie i zastosować rozwiązania dla danego typu pracy. Przed rozpoczęciem pracy konieczny jest zresztą profesjonalny projekt wyburzeniowy. Projekt taki obejmuje nie tylko dokładne wymiary i plan budynku, materiały użyte do konstrukcji i szczegóły budowy, ale także charakterystykę otoczenia. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że wyburzone powinno zostać tylko to, co planowane i absolutnie ekipa nie może uszkodzić niczego dookoła.

Najpopularniejsze metody rozbiórek

Generalnie rzecz biorąc, zazwyczaj stosuje się dwie główne metody rozbiórki. Pierwszą z nich jest tak zwane wyburzanie tradycyjne sprzętem ciężkim (koparki i spycharki), a drugą jest metoda hydrauliczna, gdzie konstrukcję budynku kruszy się po kawałku. Ekipa rozbiórkowo-wyburzeniowa powinna też wziąć na siebie uprzątnięcie terenu rozbiórki oraz wywóz niepotrzebnych materiałów już po wykonaniu zlecenia.