Pacynki

Moment, w którym na świat przychodzi dziecko, jest przełomowy w życiu jego rodziców. Wszystko w domu zostaje dostosowane do potrzeb i oczekiwań najmłodszego członka rodziny. Sklepy oferują różnorodne zabawki dla dzieci. Obok lalek, misiów czy superbohaterów dostępne są także pacynki.
Te małe laleczki mogą być w różnorodnym kształcie. Pacynki to małe koniki, krówki, słoniki, królewny – ilość modeli jest nieograniczona. Ręka mamy lub taty może podczas zabawy zamienić się w smoka lub rycerza, który ratuje piękną królewnę. Pacynki idealnie sprawdzą się w scenkach rodzajowych. Rodzice mogą odgrywać przed dzieckiem określone role, ucząc je reagowania na gesty i zachowania. Dziadkowie również mogą zaopatrzyć się w pacynki. Ulubione bajki dziecka wykonane sopranem babci lub basem dziadka zostaną w pamięci wnuka na długo. Pacynki wykonywane są z miękkich materiałów. Szkrab może brać je do buzi i ściskać w rączce. Ukochana maskotka ukoi dziecko podczas wizyty u lekarza lub jazdy samochodem. Pacynki mogą towarzyszyć maluszkowi w domu i w przedszkolu.
Obok laleczek, do których wkładana jest cała dłoń są również pacynki na pojedyncze palce. Korzystając z nich dorosła osoba może być co najmniej 6 różnymi postaciami. Daje to nieograniczone możliwości do odsłaniania przed dzieckiem świata.
Starsze dzieci mogą samodzielnie bawić się pluszakami. Wspólnie z kolegami lub koleżankami z przedszkola pacynki nabiorą nowej energii. Posłużą zapewne do zabawy w sklep lub do ogrywania określonych ról. Dzieciaki, które dostaną kosz mniejszych lub większych laleczek nie będą się nudzić.
Wydawać by się mogło, że proste zabawki odeszły do lamusa. Prawdziwy renesans, który przeżywają znane od pokoleń pacynki pokazuje, że technologia się zmienia, ale potrzeby dzieci są takie same. Najmłodsi wciąż pragną przede wszystkim uwagi i miłości od bliskich.naprawione